نام کتاب: نظام سازی خیر

نویسنده: احمدرضا اخوت

سال انتشار:۱۳۹۴

تعداد صفحات: ۳۱۰

ناشر : انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

نظام سازی خیر

“گزینش ها و قضاوت های اشتباه، اعمال آشفته و بدون نتیجه یا نتیجه معکوس مضر، هر باور فروریخته و بدون پشتوانه و هر نتیجه ای که انسان را به سوی هلاکت سوق می دهد همه و همه از نقص معرفت و مهارت در خیر شناسی و خیرگزینی است. تقویت مهارت و توان گزینش مطلوب در زندگی فردی و اجتماعی بستری برای همه پیشرفت های انسان خواهد بود.”

مطالب فوق را در مقدمه کتاب نظام سازی خیر می خوانیم. نویسنده کتاب جناب آقای احمد رضا اخوت در ادامه مقدمه اضافه می کند. اگر اختیار فعال باشد به جز خیر را بر نمی گزیند. نویسنده اختیار را نه به معنای مخیر بودن بین دو گزینه بلکه به معنای پذیرش دایمی خیر از روی میل و رغبت و فعال کردن نظام اختیار را منتج به فعال شدن نظام برکت و خوش یمنی در زندگی انسان دانسته است.

موضوع کتاب نظام سازی خیرعبارت است از: تبیین ساختار اختیار و نظامی که در آن انسان ها توجه، میل و رغبت به خیر پیدا می کنند و جز خیر را انتخاب نمی کنند. نویسنده در تدارک مطالب از آیات قرآن و روایات به ویژه سوره مبارکه بقره و روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امیرالمومنین امام علی علیه السلام استفاده نموده است.

مطالب کتاب با مولفه های نظام سازی خیر آغاز و در ۶ فصل با عناوین اصول و محورهای نظام سازی خیر، راهبردهای دستیابی به خیر شامل: تبیین، ابلاغ و تبلیغ خیر، ارسال و انذار و تولیت و نصرت ادامه می یابد.

شیوه اجرایی نظام سازی خیر در بخش پایانی کتاب ارایه شده است.

محمد خلیلیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.