به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، کتاب «سفیران مهربانی» با موضوع مدیریت داوطلبان در سازمان‌های مردم نهاد به همت بنیاد خیریه راهبری آلاء تو مشارکت مرکز پژوهشی آلاء تالیف وبه چاپ رسید.

کتاب «سفیران مهربانی» به قلم ضحی اثنی عشری و پریسا علیویردی در هفت فصل به موضوعات مختلف نیروهای داوطلب در سازمان همچون تعریف کار داوطلبانه، آماده سازی سازمان برای حضور داوطلبان، برنامه ریزی برای جذب داوطلبان، چگونگی جذب آن‌ها، آشنایی و آموزش داوطلب، هدایت و نگهداشت داوطلب و ارزیابی و برنامه ریزی و قدردانی از داوطلب در سازمان تالیف شده است.

بر اساس این گزارش مولفان تلاش کرده اند در کتاب سفیران مهربانی علاوه بر بیان نکات و مباحث علمی در حوزه نیروهای داوطلب با بیان نمونه‌های عینی برگفته از واقعیت، فعالان این حوزه را با کارهای عملی در زمینه تعامل با داوطلبان آشنا کنند.

در بخشی از مقدمه کتاب سفیران مهربانی آمده است: «هر چند داوطلبان روح هر سازمان مردمی هستند و حضور فعال آن‌ها و انرژی و انگیزه ای که در سازمان تزریق می‌کنند وجه تمایز سازمان مردم نهاد از موسسه تجاری است، اما اشتباه است اگر بپنداریم با ورود نیروهای داوطلب کارهای بزرگ خود به خود و بدون هزینه پیش خواهند رفت. سازمان‌های که تجربه استفاده از نیروهای داوطلب را دارند، به خوبی واقفند که حضور این نیروها در سازمان بی دردسر و بدون هزینه نخواهد بود» .

پژوهشگران علاقمند به حوزه مطالعات نوین وقف و امور خیر می توانند جهت تهیه این کتاب با شماره ۰۹۱۳۰۸۹۴۵۸۷ و ۳۷۹۳۴۱۲۲-۰۳۱ (جناب آقای صفاری) تماس حاصل نمایند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *